Dil Seçin
trende

TECHNO NICOL SHINGLAS

10.02.2019
3 görüntülenme
TECHNO NICOL SHINGLAS

Detay


SHINGLAS ile sadece muhteşem çatı görünümünü değil, aynı zamanda konfor, pratiklik ve güvenliği takdir edeceksiniz. Çatınız her türlü hava koşuluna dayanabilecek ve ilk günkü parlaklığını ve canlılığını koruyacaktır. SHINGLAS, Rusya ve Avrupa’nın sert iklimine özgü olan tüm sıcaklık, kar ve rüzgar yüklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve üretilmiştir. SHINGLAS bitümlü shingle sadece insan sağlığı için güvenli olan ve çevreye zarar vermeyen hammaddeden yapılır.

 • Jazz
 • Ülke
 • Ultra
 • Classic
 • FİN Shingle

 

TechnoNICOL SHINGLAS Classic

Bu sistem, tüm karmaşıklık ve konfigürasyonlardaki eğimli çatılarda soğuk çatı katının yapımı için amaçlanmaktadır. Çatı kaplaması olarak SHINGLAS esnek karosu kullanılmaktadır.

Sistem bileşenleri:

 1. SHINGLAS esnek karosu
 2.  ANDEREP serisi astar halısı
 3. Tahta döşeme (OSB-3 – yönlendirilmiş yonga levha; WBP – su ve kabarcığa dayanıklı yapışkan)
 4.  İnce ızgara
 5.  Çatı kirişi

Sistem açıklaması:

Konutta uzun yıllar boyunca konforlu bir yaşam, büyük ölçüde, inşaat esnasında kullanılan malzemelere ve onların doğru bileşimine bağlıdır.

TN-SHINGLAS Classic sistemi, mimari açıdan karmaşık çatı projelerinin gerçekleştirilmesi de dahil olmak üzere, soğuk çatı katının yapılmasında geniş olanaklar sağlar. Sistemin tam hava sızdırmazlığı, montaj esnasında güvenli yekpare bir kaplama oluşturan SHINGLAS bitümlü karonun eşsiz özellikleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca, SHINGLAS esnek karonun kalitesi, toplam 35 000 000 Ruble tutarındaki ROSNO güvence sertifikası ile onaylanmaktadır. Çatı kaplamasında sunulan şekil değişkenliği ve geniş renk yelpazesi, özgün çözümleri hayata geçirme ve olağanüstü sanatsal etkileri elde etme gibi olanaklar sağlar.

Otomasyonlu üretim, çok aşamalı denetim, iyileştirilmiş ham madde — uluslararası ISO 9001:2008 sertifikası ve diğer Avrupa ve Rusya sertifikaları ile teyit edilen güvenilirliğin ve yüksek kalitesinin garantisidir. Bileşenlerin optimum kombinasyonu, gümrük vergilerinin ve nakliye masraflarının olmaması sistemi koşulsuz ekonomik bir seçim haline getirir.

 

Sistem uygulamasının avantajları:

 • Çatı sistemi montajının kolaylığı ve rahatlığı.
 • Çatı kaplamasının mutlak hava geçirmezliği.
 • En karmaşık şekiller dahi, tüm çatı şekillerinde rahat uygulama.

TechnoNICOL SHINGLAS Attic

Bu sistem, kır evi ve az katlı inşaatlarda çatı katının yapılmasında başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Çatı kaplaması olarak SHINGLAS esnek karosu kullanılmaktadır.

Sistem bileşenleri:

 1.  SHINGLAS esnek karosu
 2.  ANDEREP serisi astar halısı
 3.  TechnoNIKOL süper-yayılımlı membran
 4.  TECHNOLITE taş yünü
 5.  TechnoNIKOL buhar yalıtımlı zar
 6. ahta döşeme (OSB-3 – yönlendirilmiş yonga levha; WBP – su ve kabarcığa dayanıklı yapışkan)
 7.  İnce ızgara
 8.  Havalandırma kanalı için ters kiriş
 9.  Çatı kirişi
 10.  Yalıtım altına kademeli ızgara
 11. Çatı katı teyeli

 

Çatı katı inşaatına yönelik seçim, binanın tüm hacmini kullanırken çatı katı alanını en verimli şekilde kullanmanın çok iyi bir yöntemidir. Metropol ve büyükşehir koşullarında en güncel çözümdür. Serbest planlaması sayesinde, çatı katı özel bir cazibeye sahiptir. Bireysel tercih dikkate alınarak rahat ve konforlu iç mekânlarının oluşturulmasını mümkün kılar. TN-SHINGLAS Çatı sistemi çatı katlarının inşaatında en farklı çatı projelerinin gerçekleştirilmesinde etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

Sisteme dahil olan tüm malzemeler TechnoNIKOL Kuruluşuna ait fabrikalarda üretilmektedir. Esnek karo, yüksek operasyon özelliklerini garantileyen ISO 9001:2008 kalite standardı sistemine uygun olarak Shinglas fabrikasında üretilmektedir. Üretimin tamamı otomasyona bağlıdır ve bu insan etkeninin nihai ürün üzerindeki etkisini ortadan kaldırır. Üretimin Rusya’da gerçekleşmesi ise, gümrük ve lojistik masraflarının olmaması sebebi ile müşteriye avantajlı fiyatların sunulmasını sağlar.

Sistemde alışılagelmiş inşaat teknolojileri ve eşsiz özellikli yenilikçi malzemeler birleştirilmiştir. Sistemin özelliklerinden biri, yalıtım katmanının üzerinde bulunan TechnoNIKOL süper-yayılımlı membran uygulamasıdır. Bu membran, taş yünü taneciklerinin hava akışı ile dışarı atılmasını önler, mekandan ılık havanın dışarıya “üflenmesini” engeller ve yalıtım katmanında biriken su buharlarının hızlıca dışarıya atılmasında yardımcı olur. Mekan tarafından montajı yapılan buhar yalıtım katmanı da, yoğuşma oluşumunu engelleyerek, sıcak nemli havanın yaylımı esnasında yalıtımın temel özelliklerinin korunmasında rol oynar.

Çatı kaplaması olarak SHINGLAS esnek karonun kullanımı, geniş renk yelpazesi ve orijinal kesim şekilleri ile benzersiz bir mimari görselliğin elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca, bitümün özelliklerinden dolayı, SHINGLAS esnek karo, montaj esnasında eşsiz homojen bir kaplama oluşturarak sistemin mutlak hava geçirmezliğini sağlar.

TN-SHINGLAS Attic sisteminin avantajları:

 • Tüm bina hacminin etkili kullanım imkanı
 • Kolay ve basit montaj.
 • Çadır ve soğan şekilli çatı şekilleri dahil olmak üzere, her türlü çatılarda uygulama imkanı.
 • Çatı kaplamasının geniş renk yelpazesi ve kesim şekli seçenekleri.
 • TN-SHINGLAS Çatı sistemini uyguladığınızda, çatı katınızda mikro-iklim oluşturursunuz ve kendinizi gürültüden, soğuktan veya bıktırıcı sıcaktan korursunuz.
ETİKETLER: